O NÁS

Sme malé rodinné vinárstvo, ktoré sa venuje výrobe vína výhradne z čiernych ríbezlí. História nášho vinárstva sa začala výsadbou 3 hektárov čiernych ríbezlí v roku 2003. Naše víno zreje v pivniciach vytesaných do tvrdého piesku pri obci Želovce, ktorej vznik sa datuje do obdobia raného stredoveku. Každoročne vyprodukujeme iba limitovaný počet fliaš z každého druhu s cieľom udržať konštantnú kvalitu produktu.


Začiatky výroby vína z čiernych ríbezlí v obci Želovce siahajú do čias grófstva rodiny Zichy, ktorá tu v roku 1772 postavila barokový kaštieľ. Víno z čiernych ríbezlí sa tu vyrábalo a používalo na liečbu anémie, ktorou trpela grófka.

Postupným vylepšovaním sme za obdobie 20 rokov zostavili súbor našich vlastných receptúr na výrobu viacerých druhov tohto fantastického nápoja. Tieto receptúry sú naším rodinným klenotom.

Plody čiernych ríbezlí patria medzi najzdravšie druhy ovocia. Majú vysoký obsah vitamínu C, železa a antioxidantov. Priaznivo pôsobia na trávenie a vo forme vína aj proti málokrvnosti. Na pokrytie dennej potreby vitamínu C stačí 9 bobúľ čiernych ríbezlí. Významnou vlastnosťou čiernych ríbezlí je ich odolnosť, čo znamená, že ich nie je potrebné chemicky ošetrovať.

Na výrobu našich vín používame odrody čiernych ríbezlí, ktoré boli vyšľachtené vo Výskumnom ústave v Bojniciach, a to najmä VIOLA, OTELO, ZUZKA a KATKA.

Možnosť nákupu vín za zvýhodnené ceny! Navštívte nás!


Sme členovia Veľkokrtíšskej vínnej cesty a držitelia certifikátu regionálny produkt Novohrad.


mceclip0